Storslåede naturoplevelser lige uden for døren
En overflod af storslåede naturoplevelser venter lige uden for døren i Norddjurs. I tv-spottet sætter godsejer og gedeavler Dorte Mette Jensen fokus på områdets attraktive natur. Hun opfordrer alle til at komme og få smag for naturen i Norddjurs.
”Vi har så meget af den, og vi vil gerne dele den med andre,” fortæller hun omgivet af sine geder på godset Stenalt.
Vandreture og golfglæderBaggrunden er, at Norddjurs har det hele for dem, der sætter pris på at have luft omkring sig. Hvis man ønsker grønne omgivelser, der er mere end blot en velfriseret park inde i byen, er Norddjurs med andre ord det rette sted.
Her giver skoven, vandet og det bugtende landskab uanede muligheder for fordybelse og ro, hvad enten det sker på hverdagens små vandreture eller med fiskestangen eller golfkøllen i hånden.
Naturen uden for dørenMed naturen lige uden for døren er det let at lade sig friste, hvad enten det er med løbesko, vandrestøvler eller cyklen under sig.
Kort og godt byder Norddjurs på alle typer udeliv. Og når man har først har fået smag for naturens nærhed, er Norddjurs et oplagt sted at indånde den befriende friske luft.
Se tv-spottet her.